Jaká bezpečnostní řešení vybrat pro NIS2?

14. června 2024

Detaily připravované novely Zákona o kybernetické bezpečnosti se mohou ještě měnit. Zvyšování bezpečnosti ve vaší firmě můžete postupně zavádět v každém případě už dnes. Máte představu, jaká bezpečnostní řešení vám mohou v budoucnu pomoci s plněním povinností?

1. Zaveďte kryptografii

Každá firma se potřebuje (nejen kvůli ZoKB) chránit před digitálními hrozbami, ale i před právním narušení bezpečnosti. Díky šifrování si zajistíte ochranu dat vaší organizace v souladu s právními požadavky.


2. Řízení přístupů a identit

Nejčastějším způsobem, jak hackeři pronikají do sítě, je ukradení nebo uhádnutí slabého hesla. Při implementaci druhého faktoru do procesu přihlášení se riziko neautorizovaného přístupu sníží na minimum.


3. Zajistěte síťovou a aplikační bezpečnost

4. Zaveďte postupy pro bezpečnostní události a incidenty

Rozšířená detekce a reakce XDR za vás efektivně vyhodnocuje rizika, reaguje na incidenty a nabízí jejich vyšetření a nápravu.
ESET MDR - Služba spravované detekce a reakce - Nad rámec našeho XDR řešení můžete využít ESET MDR, které spočívá ve vyhodnocení bezpečnostních incidentů pomocí našich bezpečnostních expertů, kteří vám poskytují dohled nad vaší infrastrukturou 24/7.

5 způsobů jak zvládnout hrozbu v podobě vedoucích pracovníků

Požadavky NIS2 zahrnují povinné vzdělávání vrcholného vedení organizace a větší odpovědnost managementu za zajišťování kybernetické bezpečnosti v organizaci.