Bezpečnostní služby a řešení ochrany od společnosti HP

16. října 2020

Není tomu zase tak dávno, co musel každý uživatel počítače sám instalovat antivirové programy, firewally, starat se o zabezpečení každého připojení, o aktualizace systému a tak podobně. Zkrátka, mnozí z nás jistě mají docela čerstvé vzpomínky na doby, kdy se o svou kybernetickou bezpečnost musel postarat každý z nás.

Dnes je situace poněkud jiná a zabezpečení našich dat a zařízení bereme za jaksi samozřejmé. Na tento komfort, který přinesly moderní technologie, jsme si rychle zvykli, není divu. I přes všechny nesporné benefity, které jsme si tak snadno připustili, si ale nesmíme nic nalhávat. Bezpečnost našich dat, zařízení i virtuálních identit je totiž cokoliv, jen ne samozřejmá, a kybernetickou ochranu je dnes potřeba brát seriózněji než kdy dřív.

Ochranné prvky v každém zařízení

Naštěstí ale máme na své straně ty, kteří dnes na naši ochranu myslí a pro které samozřejmá není. Příkladem může být společnost HP, která svá bezpečnostní řešení inovuje a integruje do vlastních zařízení. Ať už jde o počítače z řady Elite, obrazovky, nebo pracovní stanice z řady Z, všechny obsahují ochranné prvky a vrstvy, které jsou navržené tak, abychom mohli klidně a komfortně pracovat a méně si dělat starosti se zabezpečením.

Příkladem může být HP Sure Sense, nástroj ochrany proti malwaru využívající práce umělé inteligence, kterou společnost posílila své portfolio nejlépe zabezpečených a spravovatelných PC z řady EliteBook. Umělá inteligence s možností hlubokého učení se ukázala být mnohem úspěšnější při detekci nových druhů malwaru, kterého každý den vzniká takové množství, že tradiční antivirová řešení založená na databázích hrozeb nestačí rizika detekovat, katalogizovat a aktualizovat. Sure Sense využívá vlastní algoritmy inteligentního učení a pokročilou neuronovou síť k instinktivnímu rozpoznávání malwaru a ochraně před zcela novými a neznámými útoky.

Podobně sofistikovaným je i nástroj HP Sure Click, který představuje technologii s pokročilými možnostmi pro izolované spouštění potenciálně nebezpečných aplikací, a chrání tak uživatele proti projevům malwaru, ransomwaru a virů. Řešení je v konceptu jednoduché, a v tom tkví jeho síla. Pomocí nástroje HP Sure Click můžete pracovat v systému MS Office, číst a editovat libovolné druhy PDF dokumentů, surfovat internetem, otevírat přílohy zpráv, zkrátka pracovat tak, jak jste zvyklí, ovšem s tím rozdílem, že to vše se spravuje v izolovaném a virtualizovaném prostředí, takže nebezpečné algoritmy nemají přístup do zbytku vašeho systému.

Komplexní doba si žádá komplexní řešení

Nástroje jako tyto jsou součástí služeb, které společnost HP nabízí v kontextu řešení Device as a Service (DaaS), které představuje komplexní službu správy pokrývající hardware, analýzy, proaktivní bezpečnost a všechny potřeby uživatele během celého životního cyklu zařízení. Umožňuje vám nechat si profesionálně zabezpečit a spravovat zařízení s různými operačními systémy a proaktivně identifikovat problémy pomocí nástrojů, jako je HP TechPulse. Toto flexibilní a proaktivní řešení se stará mimo jiné o ochranu před malwarem v reálném čase díky znalostem expertů.

Pro zákazníky a uživatele zařízení a služeb od společnosti HP to znamená jediné. Totiž že se mohou méně soustředit na bezpečnostní aspekty své práce v digitálním světě a více na to, co je pro ně důležité. Doby, kdy jsme se jako uživatelé museli sami postarat o svou ochranu, tak naštěstí existují už jen v našich vzpomínkách.